Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca

16 października br., w godzinach 10-13 przedstawiciele Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM: pracownicy Zakładu Ratownictwa Medycznego, studenci kierunku ratownictwo medyczne oraz specjalista ds. promocji odwiedzą Szkołę Podstawową nr 379 im. Szarych Szeregów oraz CLXII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Turmonckiej 2 w Warszawie, aby wziąć udział w świętowaniu Europejskiego Dnia Przywracania Akcji Serca, połączonego z biciem rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Akcję organizuje działająca przy Szkole Młodzieżowa Drużyna Ratownicza. Podczas wydarzenia będzie możliwość zgłębienia swojej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznania się z funkcjonowaniem służb ratowniczych.

Ponadto, w godzinach 9-14 będzie możliwość oddania krwi.

Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/228064667885838/

Przypominamy, że w lipcu br. Wydział Nauki o Zdrowiu WUM objął patronatem klasy o profilu ratowniczym, prowadzone w CLXII Liceum Ogólnokształcącym.