Międzynarodowa konferencja 4th Baltic Stem Cell Meeting (BSCM)

Zakład Medycyny Regeneracyjnej II Wydziału Lekarskiego serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji 4th Baltic Stem Cell Meeting (BSCM), która odbędzie się 28-30 września 2018 w Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT) Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Celem konferencji jest spotkanie światowych ekspertów i młodych badaczy zainteresowanych tematyką komórek macierzystych oraz problemami medycyny regeneracyjnej. Tematyka zjazdu dotyczyć będzie badań nad wczesnymi rozwojowo komórkami macierzystymi o cechach komórek multi/pluripotencjalnych znajdującymi się w tkankach dorosłych osobników - szczególnie komórek o cechach embrionalnych komórek macierzystych (very small embryonic-like stem cells - VSELs), wykorzystaniem mikrofragmentów błonowych/egzosomów w diagnostyce i medycynie regeneracyjnej oraz postępami klinicznymi wykorzystania komórek macierzystych szpiku kostnego, krwi pępowinowej oraz tzw. krwi mobilizowanej.  Szczególny nacisk będzie położony na wymianę poglądów, pomysły dotyczące rozwoju medycyny regeneracyjnej oraz wsparcie rozwiązań umożliwiających wykorzystanie komórek macierzystych w klinice i przemyśle.

Konferencja realizowana jest w ramach projektu CEPT II RPMA.01.01.00-14-8476/17-00

Szczegóły na stronie: http://4bscm.wum.edu.pl/