Warszawski Uniwersytet Medyczny najlepszą polską uczelnią medyczną według Rankingu URAP

W opublikowanym światowym rankingu uczelni - University Ranking by Academic Performance za rok 2018/2019, nasz Uniwersytet sklasyfikowano jako najlepszą krajową uczelnię medyczną i ósmą polską szkołę wyższą.

Podstawą metodologii zestawienia bibliometrycznego jakim jest URAP są publikacje naukowe – ich ilość i jakość, pod uwagę brana jest także międzynarodową współpraca naukowa.

Spośród 50 polskich uczelni uwzględnionych w rankingu najwyższe miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński (307). Kolejne miejsca zajęły: Uniwersytet Warszawski (343), Akademia Górniczo-Hutnicza (521), Politechnika Warszawska (581), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (653), Politechnika Wrocławska (732), Uniwersytet Wrocławski (757). W pierwszej dziesiątce, za Warszawskim Uniwersytetem Medycznym (816) sklasyfikowano Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (849) i Uniwersytet Śląski (876.)

Na czele rankingu znalazły uczelnie amerykańskie: Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet w Toronto, Uniwersytet Oxfordzki i Uniwersytet Stanforda.

W zestawieniu międzynarodowym, obejmującym 2500 szkół wyższych, WUM zajął  816 miejsce.

Ranking dostępny jest na stronie http://www.urapcenter.org/2018/world.php?q=MS0yNTAw

Biuro Informacji i Promocji