Spektakl Teatru Magicznego pt.: "Smutna Królewna"

16 maja w budynku Szpitala Pediatrycznego WUM miała miejsce premiera spektaklu pt.: "Smutna królewna", przygotowanego dla dzieci przez przyszłych lekarzy z Teatru Magicznego WUM.

Młodzi aktorzy opowiedzieli historię o świecie, w którym wszyscy się śmieją, bo taki jest rozkaz Króla. Wszyscy, poza Królewną. Powaga Królewny to problem. Za „leczenie” dziewczynki biorą się kolejno Paź, Doktor i Błazen, bo zbliża się uroczystość, na której Królewna musi oficjalnie uśmiechnąć się. Smutek dziewczynki, odbierany jako skandal powoduje, że król chcąc go zatuszować rozkazuje wszystkim poddanym smucić się. Kiedy jednak Błazen niechcący rozśmiesza Królewnę okazuje się, że to nie choroba, tylko królewna, jak każdy, miewa złe dni. Królewna przekonuje króla i królową, że nie mogą sobie i innym kazać się śmiać i każdy powinien mieć wybór zamiast udawać.

Gra aktorska oraz dekoracje wzbudziły szczery aplauz wśród najmłodszych widzów, ich rodziców oraz personelu szpitala.

Teatr Magiczny WUM to projekt działający w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny (IFMSA-Poland - Oddział Warszawa) oraz Komisji Kultury Samorządu Studentów WUM. W ramach działań Teatr tworzy i wystawia spektakle dla małych pacjentów z oddziałów dziecięcych. Chce bawić, uczyć, ale przede wszystkim przypominać, że świat to nie tylko białe fartuchy, łóżka i monitory.

Magdalena Wilk
Biuro Informacji i Promocji