Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Medyczne Targi Pracy i Praktyk

Blisko 1000 osób odwiedziło Medyczne Targi Pracy i Praktyk zorganizowane 25 kwietnia br. przez uczelniane Biuro Karier. Wydarzeniu patronował JM Rektor WUM - prof. Mirosław Wielgoś.

W tegorocznej edycji Targów wzięło udział 35 wystawców reprezentujących branżę medyczno-farmaceutyczną. Swoją ofertę zaprezentowały centra medyczne, szpitale, firmy farmaceutyczne, laboratoria diagnostyczne, podmioty zajmujące się badaniami klinicznymi oraz sieci aptek.

Tegoroczne wydarzenie wzbogacono o tzw. Strefę Doradczą i Strefę Wizerunku, gdzie profesjonaliści udzielali porad odnośnie planowania ścieżki zawodowej, poszukiwania pracy i tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Udzielano także wskazówek dotyczących przedsiębiorczości i wykonywano na potrzeby rekrutacji profesjonalne zdjęcia, poprzedzone zrobieniem makijażu przez wizażystkę. Swoje stoiska miały również koła naukowe i organizacje studenckie, których członkowie mieli okazję zaprezentować swoją działalność, nawiązać kontakt z potencjalnym pracodawcą i pozyskać sponsorów.

Udział w targach stanowił doskonałą okazję poznania oczekiwań pracodawców i uzyskania informacji o aktualnych ofertach zatrudnia, praktyk i staży. Studenci i absolwenci odwiedzający targi mieli także szansę poznania zasad rekrutacji poszczególnych firm i instytucji oraz możliwych ścieżek rozwoju zawodowego.

Zdaniem pracowników Biura Karier dotychczasowe doświadczenia udowadniają, że targi to także znakomita okazja do promocji naszych studentów i absolwentów oraz nawiązania kontaktów, które w najbliższej przyszłości mogą być przydatne w znalezieniu pracy.

Fot. Wanda Widomska
Dział Fotomedyczny WUM