I Katedra i Klinika Kardiologii WUM w czołówce Rankingu tygodnika WPROST

24 kwietnia tygodnik Wprost opublikował pierwszą część rankingu najlepszych szpitali. W pierwszej odsłonie zestawienia, w której dokonano porównania placówek zajmujących się leczeniem chorób serca, I Katedra i Klinika Kardiologii I WL Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zajęła III miejsce w generalnej klasyfikacji punktowej.
24 kwietnia tygodnik Wprost opublikował pierwszą część rankingu najlepszych szpitali. W pierwszej odsłonie zestawienia, w której dokonano porównania placówek zajmujących się leczeniem chorób serca, I Katedra i Klinika Kardiologii I WL Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zajęła III miejsce w generalnej klasyfikacji punktowej.

Twórcy rankingu na podstawie kilku tysięcy rozesłanych ankiet ocenili m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych oraz współczynnik zakażeń pooperacyjnych.

I Katedra i Klinika Kardiologii WUM zajęła także wysokie lokaty w poszczególnych zestawieniach:
I miejsce w kategorii „Przezskórne wszczepienie zastawki aortalnej (TAVI)”;
II miejsce w kategoriach „Elektrokardiologia” i „Ablacja”;
V miejsce w kategoriach „Implantacja stymulatorów serca” i  „Kardiologia inwazyjna”
VII miejsce w kategorii „Implantacja kardiowerterów-defibrylatorów”.

Klinika jest nie tylko krajowym liderem elektroterapii, najbardziej dynamicznie rozwijającej się dziedziny kardiologii, w której postęp i miniaturyzacja urządzeń dają nowe możliwości leczenia i poprawiają komfort życia pacjentów. Wszczepiane tu najmniejsze stymulatory serca mają ledwie kilka milimetrów średnicy, a kontrola ich pracy odbywa się za pomocą urządzenia przypominającego smartfona, który zdalnie kontroluje pracę modułu implantowanego w sercu i przesyła dane do komputera kliniki, co pozwala na bieżąco monitorować pacjenta.

Biuro Informacji i Promocji WUM