Kolejny sukces pływaków z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbyły się w 22 i 23 kwietnia na pływalni Aqua Lublin, studenci reprezentujący nasz Uniwersytet wywalczyli 19 medali. W rywalizacji wzięło udział 850 zawodniczek i zawodników z blisko 80 Uczelni.
Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbyły się w 22 i 23 kwietnia na pływalni Aqua Lublin, studenci reprezentujący nasz Uniwersytet wywalczyli  19 medali. W rywalizacji wzięło udział 850 zawodniczek i zawodników z blisko 80 Uczelni.

Podczas Mistrzostw podopieczni mgr Bożeny Glinkowskiej walczyli nie tylko o tytuł najlepszej drużyny wśród Uczelni Medycznych, ale także stanęli do rywalizacji w klasyfikacji Open, co oznacza, że  konkurowali z Polskimi olimpijczykami takimi jak Alicja Tchórz, Filip Wypych czy Tomasz Polewka.

Katarzyna Petryszyn, Joanna Grzeszczuk, Dominika Misztal oraz Agata Leszczyńska w sztafecie 4  x 50 m stylem zmiennym zajęły trzecie miejsce w Polsce spośród wszystkich startujących ekip. Świetne warunki treningowe, jakie w tej chwili Uczelnia zapewniła naszym pływakom niewątpliwie przełożyły się na sukces całej 16 osobowej ekipy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

1. Klasyfikacja indywidualna w kategorii Uczelni Medycznych:

Grzeszczuk Joanna – złoty medal 50 m  stylem klasycznym, srebrny medal na 100 m stylem klasycznym;

Leszczyńska Agata – złoty medal 50 m stylem dowolnym, złoty medal na 100 m stylem dowolnym;

Lewandowska Agata – brązowy medal 50 m stylem motylkowym;

Misztal Dominika - złoty medal 50 m stylem motylkowym, srebrny medal 50 m stylem dowolnym;

Petryszyn Katarzyna - złoty medal 50 m stylem grzbietowym, złoty medal na 100 m stylem grzbietowym;

Choiński Maciej - srebrny medal 50 m stylem dowolnym, srebrny medal na 100 m stylem dowolnym;

Choiński Michał - złoty medal 50 m stylem motylkowym, brązowy medal 50 m stylem grzbietowym;

Szajerka Konrad - brązowy medal na 100 m stylem zmiennym.

2. Klasyfikacja zespołowa w kategorii Uczelni Medycznych:

Sztafeta mężczyzn 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Piskor Michał, Kober Przemysław, Kossowski Roch, Szajerka Konrad – brązowy medal;

Sztafeta kobiet 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Petryszyn Katarzyna, Grzeszczuk Joanna, Misztal Dominia, Leszczyńska Agata – złoty medal;

3. Klasyfikacja drużynowa w kategorii Uczelni Medycznych:

Petryszyn Katarzyna, Grzeszczuk Joanna, Misztal Dominika, Leszczyńska Agata, Lewandowska Agata, Rybińska Olga, Soplińska Aleksandra, Wiśnios Małgorzata   – złoty medal

Choiński Maciej, Choiński Michał, Górecki-Gomoła Adam, Piskor Michał, Kober Przemysław, Kossowski Roch, Szajerka Konrad, Zaręba Łukasz – srebrny medal

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Anna Lisicka